Logopedia dla zaawansowanych

Logopedia dla dzieci, które chodzą kolejny rok, mam propozycję gier planszowych. W załączniku są do pobrania gry z głoską „s”, „sz” i „r”, w zależności, która głoska była ćwiczona, wybieramy sobie odpowiedni załącznik (grę) . Dzieci, które ćwiczyły dwie lub trzy z podanych głosek zachęcam do pobrania wszystkich załączników.

Również w załączniku mamy kartę z serduszkami do pobrania dla każdego.
Przystępując do gry przygotujmy sobie pionki – w zależności ile osób będzie grało – przynajmniej 2osoby (mogą 3,4), kostkę, kredki i wycięte serduszka. Grę rozpoczynamy na starcie i idziemy w kierunku mety – jak w każdej grze planszowej.  A teraz opis. Rzuć kostką, powtórz słowo za dorosłym, pokoloruj obrazek jeśli poprawnie wypowiedziałeś słowo i zabierz jedno serduszko. Na końcu, policz, ile jest pokolorowanych obrazków i ile masz serduszek – wygrywa ten, kto ma ich więcej! Miłej zabawy. Powodzenia!!!