Akademia Aquafresh

Akademia Aquafresh to największy w Polsce program profilaktyki higieny jamy ustnej realizowany w przedszkolach od 2011 roku oraz od 2014 roku w żłobkach. Tegoroczna edycja swoim zasięgiem obejmie prawie 5000 przedszkoli w całej Polsce oraz 700 żłobków. W tym roku wspólnie z Pastusiami o ząbki będzie dbać ponad 460 000 dzieci. Do 1 września 2015 roku każde przedszkole zakwalifikowane do V edycji Akademii Aquafresh otrzymuje bezpłatny pakiet materiałów edukacyjnych, a w nim scenariusze zajęć, plakaty, naklejki, karty mycia ząbków, odznaki dla najmłodszych i wiele innych kolorowych materiałów edukacyjnych. Na podstawie przekazanych materiałów w przedszkolach realizowane będą zajęcia edukacyjne, w czasie których najmłodsi dowiedzą się, jak dbać o ząbki i nie dopuścić do spotkania z Robaczkiem Próchniaczkiem.

W Polsce problem próchnicy jest nadal bardzo poważny ­ prawie 90% dzieci w Polsce jest dotkniętych tą chorobą*! Jesteśmy w czołówce krajów z największym procentem dzieci chorujących na próchnicę! Naszym zdaniem najlepszym sposobem edukacji jest nauka połączona z zabawą, dlatego również w tym roku w ramach programu będą organizowane dwa duże konkursy z atrakcyjnymi nagrodami!.

Zapraszamy do odwiedzenia strony: http://www.akademia­aquafresh.pl/

Kubusiowi Przyjaciele Natury

Przed nami realizacja kolejnej, VIII już edycji programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” – największego w Polsce programu edukacyjnego skierowanego do przedszkoli, organizowanego przez markę Kubuś. Jak co roku naszą podróż z Kubusiem po świecie przyrody i ekologii zaczynamy właśnie 22 października, czyli w dniu „Przyjaciół Natury”. W roku szkolnym 2015/2016 kolejne przedszkola i kolejne dzieci dołączą to grona „Kubusiowych Przyjaciół Natury”, obejmującego już ponad 2 miliony przedszkolaków z całej Polski, którzy wzięli udział w dotychczasowych siedmiu edycjach programu.

W rozpoczynającej się właśnie VIII edycji programu wspólnie z Kubusiem odkryjemy tajemnice otaczającego nas świata przyrody, poznamy jej najlepsze dary oraz zapoznamy się z zasadami zdrowego żywienia. Przedszkolaki poznają zwierzęta i rośliny, nauczą się dbać o naturę, a także doceniać rolę warzyw i owoców w prawidłowej diecie.

W ramach programu każde przedszkole realizuje wybrane działania ekologiczne na podstawie przesłanych materiałów, które trafią do zapisanych placówek w drugiej połowie listopada, a już wkrótce będą dostępne na stronie „Kubusiowych Przyjaciół Natury”.

Zapraszamy do odwiedzenia strony: http://przyjacielenatury.pl/

Mamo , tato wolę wodę

Program edukacyjny „Mamo, tato, wolę wodę!” został zainicjowany przez Żywiec Zdrój S.A. w 2009 roku, w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych. Jest to jeden z największych programów edukacyjnych skierowanych do przedszkoli w Polsce. Jego celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych u dzieci.

Zapraszamy do odwiedzenia strony: https://www.wolewode.pl/

Żywienie na wagę zdrowia”

Program edukacyjny, którego celem jest wspieranie prawidłowego rozwoju dzieci i młodzieży poprzez właściwe odżywianie i propagowanie aktywności fizycznej, poprawę jakości żywienia dzieci i młodzieży w placówkach oświatowo-wychowawczych, podniesienie świadomości rodziców w kwestii odżywianie dzieci.

Zapraszamy do odwiedzenia strony: http://www.wsse.katowice.pl/p,103,zywienie-na-wage-zdrowia

Góra grosza

Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Pomagamy Reksiowi i Mruczkowi przetrwać zimę”

Akcja zachęcająca wszystkich do włączenia się w pomoc schronisku „Reksio” w Bielsku-Białej, poprzez przynoszenie niepotrzebnych kocyków, ręczników, oraz karmy dla pieska lub kotka.

Zachęcamy do odwiedzenia strony: http://www.schronisko.bielsko.biala.pl/

 

Szlachetna paczka

Szlachetna paczka jest projektem pomocy bezpośredniej, w którym Darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie. Adresy tych rodzin są pozyskiwane przez wolontariuszy, którzy działają lokalnie. SZLACHETNA PACZKA ma charakter ogólnopolski i jak żadna inna akcja charytatywna w Polsce łączy działania setek tysięcy osób. Tylko w 2015 roku Paczka połączyła 1 000 000 Polaków.

Zapraszamy do odwiedzenia strony: https://www.szlachetnapaczka.pl/

 

Zbiórka makulatury, nakrętek, baterii.

Programy mające na celu:

-przekazanie niebezpiecznych odpadów firmie profesjonalnie zajmującej się składowaniem takich odpadów;

-przekazanie surowców wtórnych do firmy recyklingowej;

 pomagamy nie tylko przyrodzie… , prowadzenie regularnej zbiórki plastikowych nakrętek, z której dochód w 100% przeznaczany jest na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnych dzieci. Program działa od 2008 r, i zarządzany jest zgodnie z zachowaniem idei – 100% zakrętek w 100% na rzecz dzieciaków.

To Top