Z wizytą u fryzjera

Przypomnijmy sobie zawody które poznaliśmy: budowniczy, strażak, weterynarz ,listonosz,  muzyk. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej fryzjerowi. Wiele dziewczynek marzy o tym, żeby zostać fryzjerką, ale jest to zawód również dla chłopaków. Wybierzmy się więc na wycieczkę do fryzjera –zapraszamy na filmik. W filmiku przy okazji możemy się pobawić przy wesołej piosence: „Poszedł tydzień do fryzjera”.

narzedzia fryzjera

Na pewno poznajecie do kogo należą te przybory. Oczywiście do….fryzjera.

historyjka u fryzjera

Opowiedz: co widzisz na obrazku?

Jakie narzędzia ma pani fryzjerka?

-W czym przegląda się dziewczynka?

-Jakie czynności wykonuje  pani  fryzjerka?

A teraz czas na zabawy: ?

Tniemy jak nożyczki-zabawa naśladowcza

Dzieciak naśladuje cięcie nożyczkami. Na hasło : małe nożyczki-jednocześnie wymachujemy wyprostowanymi rękami w linii poziomej na krzyż oraz pionowo. Na hasło :duże nożyce –leżymy na plecach i wymachujemy obunóż na krzyż w linii poziomej i pionowo .

Co komu potrzebne-zgadywanka obrazkowa

zadanie 3

Wyszukaj  przedmioty potrzebne fryzjerowi. Komu przydadzą się pozostałe przedmioty ?

Zwijamy loki-zabawa z turlaniem.

Dobierzmy się z maluszkiem  w pary . Jedna osoba kładzie się na podłodze, druga klęka obok .Na hasło : zwijamy loki-leżąca osoba jest turlana przez drugą osobę .Raz w jedną ,raz w drugą stronę . Role zmieniają się .

W salonie urody-zabawa tematyczna .

Wykorzystajmy różne BEZPIECZNE AKCESORIA, które mamy w domu :grzebienie, szczotki , spinki .A może macie zabawkowy zestaw fryzjerski? Odgrywajcie role klientów i fryzjerów .Zmieniajcie się rolami. Może dzieciaczek wymyśli dla mamy lub babci  wspaniałą fryzurę .

Temat fryzjer to dobra okazja dla rodziców do porozmawiania na temat BEZPIECZNEGO POSŁUGIWANIA SIĘ NOŻYCZKAMI TYLKO DO ZAJĘĆ PLASTYCZNYCH POD OPIEKĄ DOROSŁYCH .

A teraz zabawa plastyczna Modne loki. ?