Wizyta starszaków w Szkole Podstawowej

Czas bardzo szybko płynie i większość dzieci z grupy Smerfy oraz cała grupa Żabek   w dniu 30.06.2020 roku zakończy edukację przedszkolną, a od 01.09.2020 roku rozpocznie naukę w Szkole Podstawowej. Taka sytuacja wiąże się z ogromnymi zmianami w życiu dzieci oraz ich najbliższego otoczenia. Aby chociaż w minimalnym stopniu dzieci mogły oswoić się z myślą, iż staną się uczniami dwie Panie pracujące  z najmłodszymi uczniami w SP1 Pani mgr Anna Turotszy – Goryl prowadząca klasę 1b oraz Pani mgr Beata Duraj – Naumiuk  prowadząca klasę 2a zorganizowały zajęcia w swoich klasach dla naszych dzieci. Żabki gościły u Pani Ani, a Smerfy u Pani Beaty. Zajęcia miały na celu integracje dwóch środowisk, budowania więzi ze starszymi kolegami i koleżankami oraz zaobserwowanie jak bawią się i uczą.

Pani Ania przygotowała i zaproponowała z dziećmi ze swojej klasy zabawy z chustą, wykorzystując tutaj metodę pracy : Pedagogika zabawy KLANZA. Nasze dzieci chętnie uczestniczyły w proponowanych zabawach, które pozwoliły im wyrazić siebie poprzez ruch  i taniec.

Pani Beata przygotowała zajęcia w ramach Innowacji pedagogicznej pt: ,,Kodowanie Ozobotów’’. Dzieci dowiedziały się co to są ozoboty, do czego służą , jak prawidłowo należy z nich korzystać. Koleżanki i koledzy  z klasy 2a zaprezentowali naszym przedszkolakom w jaki sposób można na zajęciach wykorzystać Ozoboty. Najpierw starsi koledzy pokazali jak prawidłowo włączać i wyłączać Ozoboty ,następnie dzieci wspólnie rysowały flamastrami drogę , po której porusza się Ozobot. Ostatnim i najciekawszym krokiem była nauka kodowania polecenia – jedź do końca linii i z powrotem. Przedszkolakom bardzo podobały się te zajęcia.

Serdecznie dziękujemy obu Paniom za zorganizowanie ciekawych zajęć oraz za zaproszenie nas do wspólnej nauki i zabawy.

 

Zapraszamy do galerii

To Top