Spotkanie z filharmonią nasze wrażenia

22 marca tj. środa, nasze przedszkolaki udały się na salę OSP w Wilkowicach, na spotkanie z filharmonią. Była to kolejna lekcja muzyki, którą poprowadzili artyści z Filharmoni Śląskiej. Tym razem tematem spotkania były instrumenty perkusyjne. Dzieci miały okazję poznać, posłuchać i zobaczyć takie instrumenty, jak: dzwonki, ksylofon, werbel, trójkąt, tamburyno czy maracasy. Przypomniały sobie również piosenkę o gamie. Wszystkie przedszkolaki bardzo chętnie brały udział w tej wyjątkowej lekcji. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie. 

Zapraszamy do galerii zdjęć:

Spotkanie z filharmonią

„Piosenka o gamie”

„do” jak domek cały w bzach,

” re” jak rechot w stawie żab”

” mi” jak miłość albo miś,

” fa” jesteście fajni dziś,

„sol” jak solone paluszki,

” la” jak lala do poduszki,

” si” sikorek choćby sto,

i wracamy znów do  „do”

„do, re, mi, fa, sol, la, si, do”.

To Top