Świąteczne pieczenie pierniczków u Smerfów.

,,Świąteczne warsztaty pieczenia pierniczków’’- w dniu 08.12.2015r tj. wtorek, dzieci z grupy Smerfy, która mieści się przy Gimnazjum w Wilkowicach , zostały zaproszone przez Panią Urszulę Duszę – Szramowiat na pieczenie i dekorowanie świątecznych pierniczków. Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się jak powstają pierniczki oraz jakich trzeba użyć produktów by je wykonać. Dzieci pomagały w każdym etapie wytwarzania pierniczków: mieszały składniki, ugniatały ciasto, wyciskały kształty a na samym końcu pięknie dekorowały pierniczki kolorowymi lukrami oraz spożywczymi koralikami i posypkami. Na koniec każde dziecko otrzymało przepis i wszyscy obiecali, iż po powrocie do domów będą piekli z rodzicami świąteczne pierniczki. W warsztatach pomagały uczennice z klas II A i B Monika Cierniak, Julia Romaniak, Monika Lik oraz Natalia Walczak. Serdecznie dziękujemy za zorganizowanie przepysznych warsztatów.

Zapraszamy do odwiedzenia galerii: pieczenie pierniczków

To Top