Nad morzem- 3,4 latki

Kochani, dziś w ten pochmurny dzień przenieśmy się nad morze , posłuchajmy wiersza:

„LATO”

Latem jedziesz na wakacje,

Na werandzie jesz kolację,

W słońcu smażysz się na plaży,

Kąpiesz się, o lodach marzysz.

Odpowiedzcie teraz na pytania do wiersza: Dokąd wyjeżdżamy latem? Dlaczego latem można jeść kolację na werandzie? Gdzie najchętniej się opalamy? Co jeszcze lubimy robić latem?

Popatrzcie teraz na obrazek :

na plazy

Na obrazku jest przedstawiona plaża. Pokaż dzieci bawiące się na plaży. Powiedz, co one robią.
– Odszukaj na obrazku i pokaż latawiec, piłkę i wiaderko.
– Co Ty lubisz robić, kiedy jest ciepło?

Zobaczcie na filmie jak należy zachowywać się nad wodą żebyśmy byli bezpieczni 🙂

Jeśli macie  w domu trochę piasku, maku, kaszy manny to  zapraszamy do zabawy:  „Jak ziarnka piasku” – badanie dotykiem i porównywanie sypkości piasku, kaszy manny, maku, wypowiedzi na temat doznań, badanie własności fizycznych. Ustawcie w przezroczystych pojemnikach piasek, mak, kaszę mannę. Dzieci przez swobodne manipulowanie, dotykanie, przesypywanie, dmuchanie, ważenie w rękach badają właściwości materiałów sypkich.  W naczyniach powinniście mieć tyle samo kaszy, maku i piasku. Co jest najcięższe? Co jest najlżejsze? Co do czego służy? Z czego można budować zamki? Jaki piasek jest najlepszy do zabawy?

Kochani spróbujcie zagrać w grę edukacyjną:

Zapraszamy Was teraz do wykonania pracy plastycznej pt.” Zachód słońca nad morzem”

Potrzebujemy:
• talerzyk papierowy okrągły lub prostokątny
• farby plakatowe
• pędzel
• nożyczki
• blok techniczny
• klej
Papierowe talerzyki okrągłe i prostokątne malujemy na dwa kolory żółty i niebieski. Dodajemy odrobinę pomarańczowej farby tworząc zachodzące słońce. Z kartonu wycinamy łódki i żagle. Przyklejamy.
praca plastyczna
Zobaczcie jak Wasi koledzy wykonali tą pracę:
praca
Do jutra 🙂 Miłego dnia 🙂