Dzieci z różnych stron świata

Drogie przedszkolaki, jak już wiecie dziś obchodzą swoje święto dzieci na całym świecie. Jak również wiecie nie wszyscy wyglądamy tak samo, dlatego w tym tygodniu przyjrzymy się dzieciom  z całego świata 🙂 W tym tygodniu temat naszych zajęć : „Dzieci z całego świata”

Zacznijmy od krótkiego wierszyka, który powtórzcie kilka razy z rytmicznym klaskaniem, tupaniem, pstrykaniem, uderzaniem o kolanka :

Żółte, białe i brązowe:
buzie ładne, kolorowe.

Poznajmy teraz dzieci z różnych stron świata 🙂

AFRYKA

thaiti

WIETNAM

wietnam

Porozmawiajcie z rodzicami jakie widzicie różnice wśród tych dzieci, jak możecie opisać siebie, jak wyglądacie Wy (dzieci mieszkające w Polsce, w Europie).

Zapraszamy na film edukacyjny :

Spróbujcie teraz wybrać odpowiednie domki dla dzieci z czterech stron świata.

afrykanin

chinka

eskimos

indianin