Życzenia na raz, dwa, trzy…

Kochani, dziś troszkę pobawimy się w liczenie 🙂 Zaczniemy od wierszyka, którego polecamy nauczyć się na pamięć:

„Życzenia na raz, dwa, trzy” – wysłuchanie wiersza Z . Staneckiej jako wstęp do samodzielnego układania życzeń dla rodziców .

„Życzenia na raz, dwa, trzy
Mamo, Tato, raz, dwa, trzy,
Umiem liczyć tak jak Wy.
Gdy do trzech policzę sam,
To Wam trzy całusy dam.
Autor: Zofia Stanecka

Rodzic rozmawia z dziećmi na temat składania życzeń . Pyta dzieci, z jakiej okazji składamy innym życzenia (urodziny, imieniny, święta), czego możemy życzyć . Czyta wiersz. Polecenia: – Posłuchaj wierszyka. Nauczymy się go na pamięć. Dzieci uczą się na pamięć wiersza. Następnie rodzic prosi, aby dzieci ułożyły własne życzenia, dla nich . Rodzic nagrywa życzenia. Warto na czas nagrania stworzyć dzieciom miły, spokojny kącik, aby mogły się skupić, wypowiedzieć własnymi słowami, nie korzystając z podpowiedzi.

Zabawmy się teraz wspólnie przy znanej dzieciom piosence, a wy kochane przedszkolaki nauczcie swoich rodziców tej zabawy.

Czas na zabawę z liczeniem 🙂

„Całus dla Ciebie, całus dla mnie” – zabawa matematyczna z liczeniem, rozdawanie po równo, rozdawanie po jeden. Usiądźcie sobie wygodnie na dywanie, kładziemy przed sobą trzy misie : mamę, tatę i dziecko. Drogi rodzicu, przejmij rolę narratora i opowiedz o rodzinie misiów: To moja rodzina: mama, tata i brat. Bardzo ich kocham. Każdemu daję całusy. Całus dla mamy, całus dla taty, całus dla brata (przy każdym misiu rodzic kładzie jednego liczmana- mogą to być wcześniej wycięte z papieru usta, albo klocek, dziecko przeliczają, ile ma każdy z nich). Kiedy jestem szczęśliwa, rozdaję dużo całusów. Całus, całus dla mamy (dwa liczmany), całus, całus dla taty (dwa liczmany) i tyle samo dla brata (kładzie jeden). Ile całusów ma mama? Czy brat ma tyle samo? (po przeczącej odpowiedzi dołóżcie jednego liczmana). Czy teraz ma tyle samo? Policzcie.

A teraz wy drogie dzieci przydzielcie całusy swoim misiom wg poleceń rodzica 🙂

Przed Wami kolejne zadanie, pokolorujcie rodzinę misiów , policzcie z ilu członków składa się ta rodzina, powiedźcie czy jest większa czy mniejsza od Waszej i o ile. Życzymy miłej zabawy 🙂

rodzina misiów