Praca plastyczna- moja wymarzona tęcza

MOJA WYMARZONA TĘCZA-praca plastyczna.

Przygotujmy kartkę papieru , najlepiej większego formatu .Do tego dowolne przybory np. kredki, flamastry, farby i pędzelki. Narysujmy ołówkiem tęczę. Pozwólmy maluszkowi ją pokolorować lub pomalować. Niech dobiera kolory wg własnej wyobraźni. Może zamiast pędzelka użyć własnych paluszków. Innym sposobem będzie wyklejanka plasteliną lub nawet kawałkami starych kolorowych gazet. Dzieciak może również wykonać tęczę całkowicie wg własnego pomysłu .

praca plastyczna tecza praca plastyczna tecza 2

Po wykonaniu pracy porozmawiajmy z dzieckiem i pochwalmy za pięknie wykonane dzieło.

Teraz jest okazja do wspólnych prac porządkowych, podczas których maluszek uczy się  samodzielności, współpracy i dbałości o najbliższe otoczenie.

Jeżeli dziecko będzie chętne możemy zaprosić go do innych zabaw:

Chmurka-zabawa logorytmiczna:

Dziecko recytuje rytmicznie rymowankę akcentując co drugą sylabę przez tupnięcie nogą, klaskanie, uderzanie dłonią w podłogę. Możemy też wypowiedzieć rymowankę :głośno, cicho, smutno, ze zdziwieniem.

Zachmurzona mała chmurka

Nie chce niebieskiego piórka

Jak chmurka-improwizacja ruchowa do muzyki poważnej.

Dajmy dziecku kolorową chusteczkę . Włączmy fragment walczyka podanego w filmiku. Posłuchajcie razem a potem zaimprowizujcie  rękami i chusteczkami ruch do utworu muzycznego. Można podrzucać chusteczkę, dmuchać, wirować, machać, lub też  poruszać się do muzyki wg własnego pomysłu .

Burza-zabawa ruchowa .

Narysujcie z dzieckiem chmurkę burzową i słoneczko wykorzystajcie obrazki do zabawy. Dzieciak biega po sali. Kiedy dorosły podniesie do góry obrazek burzowej chmurki dziecko przykuca i robi z dłoni daszek. Kiedy dorosły pokaże słoneczko-dzieciaczek spaceruje lub biega.