„Gdy żołnierze idą drogą” (muz.E.Pałłasz, sł.T.Kubiak)

1. Gdy żołnierze idą drogą Raz, dwa trzy, ziemia huczy im pod nogą raz, dwa trzy. Maszerujcie razem z nami borem, lasem dolinami, trąbka skocznie gra, tra ta ta ta ta, trąbka skocznie gra.

2.Świecą gwiazdki na otoku, raz, dwa trzy,Pan porucznik idzie z boku, raz, dwa trzy.Świeci słońce ponad Wisłą,z żołnierzami tutaj przyszło.trąbka skocznie gra,tra ta ta ta ta,trąbka skocznie gra

3. Pan kapelmistrz wznosi rękę, raz dwa trzy,Czas już kończyć tę piosenkę, raz dwa trzy.Cicho cicho, cichuteńkoksięzyc odszedł wraz z piosenką.Bęben bije w takttra ta ta ta ta, bęben bije w takt

 

„Serce w plecaku”

Z młodej piersi się wyrwało W wielkim bólu i rozterce I za wojskiem poleciało Zakochane czyjeś serce.

Żołnierz drogą maszerował, Nad serduszkiem się użalił, Więc je do plecaka schował I pomaszerował dalej.

Tę piosenkę, tę jedyną Śpiewam dla ciebie dziewczyno, Może właśnie jest w rozterce Zakochane twoje serce? Może potajemnie kochasz I po nocach tęsknisz szlochasz? Tę piosenkę, tę jedyną, Śpiewam dla ciebie dziewczyno.

Poszedł żołnierz na wojenkę Poprzez góry, lasy, pola, l ze śmiercią szedł pod rękę, Taka jest żołnierska wola.

I choć go trapiły wielce Kule, gdy szedł do ataku, Żołnierz śmiał się, bo w plecaku Miał w zapasie drugie serce.

Tę piosenkę, tę jedyną Śpiewam dla ciebie dziewczyno, Może właśnie jest w rozterce Zakochane twoje serce? Może potajemnie kochasz I po nocach tęsknisz szlochasz? Tę piosenkę, tę jedyną, Śpiewam dla ciebie dziewczyno.

 

„Tydzień”

Tydzień siedem miał dni inny jest każdy z nich aby zapamiętać je każdy poda imię swe: poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek, sobota, niedziela – 3x

 

Pani Jesień

Przeszedł sobie dawno śliczny, złoty wrzesień… Teraz nam październik Dała pani jesień…

Słono takie śpiące, coraz później wstaje, Ptaszki odlatują, hen, w dalekie kraje.

W cieniu, pod drzewami cicho śpią kasztany, każdy błyszczy pięknie, niby malowany.

Lecą liście z drzewa różnokolorowe, te są żółto – złote, a tamte – brązowe.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

,,Nie ma jak dom!’’ – piosenka

Widziałem ja kraje jak się należy i wszędzie już byłem, możecie mi wierzyć! Wiem to na pewno, że mego domu nie zmieniłbym na nic, nie oddał nikomu.

Nie ma jak dom 3x Tu przyjaciele są!

Więc po co przemierzać dalekie góry, gdy blisko są Tatry i piękne Mazury? Tutaj mam wszystko, co najważniejsze, tutaj właśnie jest moje miejsce.

Nie ma jak dom 3x Tu przyjaciele są!

To tutaj jest mama i tutaj jest tata. Tutaj są zimy i wiosny i lata. Ja tutaj się bawię i tutaj się uczę, a jeśli wyjadę na pewno tu wrócę!

 

 

,,Trzy słowa’’ – wiersz

 

Są trzy czarodziejskie słowa powiedziała mądra sowa. Pierwsze słowo to DZIĘKUJĘ, niech go nigdy nie brakuje. Drugie słowo wam ogłoszę, to magiczne słowo PROSZĘ. I PRZEPRASZAM – trzecie z nich. Nie wstydź się używać ich.

 

,,Podajmy sobie ręce’’ – piosenka

Chociaż świat dokoła dziwny jest i wielki, A my tacy mali, mali jak kropelki.

Ref: Podajmy sobie ręce w zabawie i w piosence, W ogródku przed domem, na łące zielonej. Podajmy sobie ręce przez burze i przez tęcze. Pod gwiazda daleką, nad rzeczka i rzeką.

Kiedy nagle z bajki zniknie dobra wróżka. Kiedy szary smutek wpadnie do fartuszka.

Ref: Podajmy sobie ręce…

Choć nas czasem dzielą niepotrzebne góry. Nieskończone drogi, zachmurzone chmury.

Ref: Podajmy sobie ręce…

 

,,W drodze do szkoły’’- piosenka

 

W drodze do szkoły nie spotka mnie nic złego, bo znam już przepisy ruchu drogowego. Przecież ulica to nie plac zabaw, nawet na pasach trzeba uważać.

Czerwone światło – dla pieszych alarm! Tylko zielone przejść nam pozwala. W drodze do szkoły nie spotka mnie nic złego, bo znam już przepisy ruchu drogowego.

 

 

 

 

To Top