,,Nie ma jak dom!’’ – piosenka

Widziałem ja kraje jak się należy i wszędzie już byłem, możecie mi wierzyć! Wiem to na pewno, że mego domu nie zmieniłbym na nic, nie oddał nikomu.

Nie ma jak dom 3x Tu przyjaciele są!

Więc po co przemierzać dalekie góry, gdy blisko są Tatry i piękne Mazury? Tutaj mam wszystko, co najważniejsze, tutaj właśnie jest moje miejsce.

Nie ma jak dom 3x Tu przyjaciele są!

To tutaj jest mama i tutaj jest tata. Tutaj są zimy i wiosny i lata. Ja tutaj się bawię i tutaj się uczę, a jeśli wyjadę na pewno tu wrócę!

 

 

,,Trzy słowa’’ – wiersz

 

Są trzy czarodziejskie słowa powiedziała mądra sowa. Pierwsze słowo to DZIĘKUJĘ, niech go nigdy nie brakuje. Drugie słowo wam ogłoszę, to magiczne słowo PROSZĘ. I PRZEPRASZAM – trzecie z nich. Nie wstydź się używać ich.

 

,,Podajmy sobie ręce’’ – piosenka

Chociaż świat dokoła dziwny jest i wielki, A my tacy mali, mali jak kropelki.

Ref: Podajmy sobie ręce w zabawie i w piosence, W ogródku przed domem, na łące zielonej. Podajmy sobie ręce przez burze i przez tęcze. Pod gwiazda daleką, nad rzeczka i rzeką.

Kiedy nagle z bajki zniknie dobra wróżka. Kiedy szary smutek wpadnie do fartuszka.

Ref: Podajmy sobie ręce…

Choć nas czasem dzielą niepotrzebne góry. Nieskończone drogi, zachmurzone chmury.

Ref: Podajmy sobie ręce…

 

,,W drodze do szkoły’’- piosenka

 

W drodze do szkoły nie spotka mnie nic złego, bo znam już przepisy ruchu drogowego. Przecież ulica to nie plac zabaw, nawet na pasach trzeba uważać.

Czerwone światło – dla pieszych alarm! Tylko zielone przejść nam pozwala. W drodze do szkoły nie spotka mnie nic złego, bo znam już przepisy ruchu drogowego.

 

 

 

 

To Top