Budynek

Przedszkole mieści się w samodzielnym budynku posiada bardzo dobre warunki lokalowe. Każda grupa ma swoją salę, cztery grupy mają własną łazienkę z WC po kapitalnym remoncie. W tym roku szkolnym oddział szósty „Smerfy”, został przeniesiony do Szkoły Podstawowej w Wilkowicach, jest to grupa dzieci 5-6 letnich. Przy Szkole Podstawowej powstał plac zabaw, dzięki któremu nasze przedszkolaki będą mogły w pełni korzystać z zabawy na świeżym powietrzu. Przedszkole wyposażone jest w dużą kuchnię z osobnym wejściem, zapleczem gospodarczym oraz szatnia dla dzieci i personelu przedszkola. Placówka wyposażona jest w komputery oraz programy edukacyjne kidSmart, posiada własny nowoczesny sprzęt nagłaśniający wykorzystywany na wszelkiego rodzaju uroczystościach, imprezach lokalnych, oraz wysokiej jakości sprzęt audiowizualny. Przedszkole posiada również pokój logopedyczny, bogate zaplecze dydaktyczne oraz bibliotekę wyposażoną w księgozbiór dla dzieci i nauczycieli.

Ponadto

Placówka należy do klubu „Czytających Przedszkoli” w ramach którego raz w miesiącu dzieci mają możliwość bezpośredniego kontaktu z książką w zaprzyjaźnionej Bibliotece Publicznej. Pracę w przedszkolu realizujemy na podstawie programów wychowania w przedszkolu zaopiniowanych przez Radę Pedagogiczną i dopuszczonych do realizacji przez MEN. Jakość programów wychowania przedszkolnego wspomaga osobowy, intelektualny i społeczny rozwój dziecka. Ponadto nauczyciele korzystają z licznych i różnorodnych tematycznie publikacji książkowych i czasopism pedagogicznych, starając się wyszukiwać i wprowadzać dzieciom interesujące i ciekawe treści, które wszechstronnie rozwijają osobowość wychowanków. Korzystają również z Internetu, który w dzisiejszych czasach stanowi dla nich źródło informacji o nowościach i bieżących zmianach dotyczących ich pracy.

Przedszkole Wilkowice

Plac zabaw

Obok przedszkola znajduje się duży ogród przedszkolny oraz plac zabaw dla dzieci wyposażony w ekologiczne i bezpieczne urządzenia. W ostatnim roku szkolnym (2015/2016), plac został doposażony w nowe sprzęty, dzięki którym przedszkolaki mają jeszcze więcej możliwości do zabawy. Do dyspozycji dzieci jest obszerna piaskownica oraz potrzebne do niej komplety plastikowych zabawek. Z pomocą rodziców wyremontowany zostały niektóre urządzenia. Przedszkole otoczone jest szpalerem zieleni, na terenie ogrodu rosną piękne drzewa iglaste i liściaste oraz krzewy ozdobne, przez co dzieci mają bezpośredni kontakt z pięknem przyrody, uczą się ją szanować i podziwiać.

Monitoring placówki

W celu zapewnienia bezpiecznych warunków pracy i nauki, budynek przedszkola jest wyposażony w 4 kamery zewnętrzne oraz 1 wewnętrzną, umożliwiające monitorowanie sytuacji na terenie placówki, placu zabaw, parkingu, terenu wokół przedszkola. Cały obiekt jest oznakowany tablicami informacyjnymi o zainstalowanym monitoringu wizyjnym.