SZLACHETNA PACZKA! Pozostały już tylko 2 dnia do końca!

Serdecznie prosimy wszystkich rodziców o wsparcie akcji pt. „Szlachetna Paczka”.

Nasze przedszkole wzięło pod swoje skrzydła jedną z samotnych osób boleśnie doświadczoną przez los.

Pani Lidia jest 60 letnią kobietą, która po śmierci rodziców, przejęła opiekę nad swoim rodzeństwem, pochodzi z rodziny wielodzietnej, więc nie mogła podjąć pracy. Narzeczony Pani Lidii zginął w wypadku samochodowym, a kobieta została sama, dodatkowo zmaga się z astmą, ciśnieniem, problemami z pamięcią i zwyrodnieniem kręgosłupa. Pani Lidia żyje w małym domku bez bieżącej wody, ogrzewanym nieszczelną kozą. Po opłaceniu leków i rachunków, często brakuje pieniędzy na życie.

Pomimo własnych codziennych problemów, postarajmy się wyciągnąć pomocną dłoń do ludzi bardziej potrzebujących.

ZBIÓRKA PACZKI ODBYWAĆ SIĘ BĘDZIE W TERMINIE OD 17.11 DO 09.12.2021 R.

NAJWAŻNIEJSZE POTRZEBY:

1. Środki czystości

Zakup środków czystości bardzo podreperowałby codzienny budżet pani Lidii, mogłaby spokojnie zapewnić sobie zakup wszystkich leków. (balsamy i mydła dla alergików)

1. Żywność trwała

Podobnie jak środki czystości pomogą podreperować budżet pani Lidii i spędzić spokojnie święta.

1. Pralko-wirówka typu Frania

Pani Lidia nie posiada pralki i dostępu do bieżącej wody. Kobieta nosi ją w wiadrach z pobliskiej studni

Poza najważniejszymi potrzebami można wesprzeć rodzinę również w zakresie:

Odzież i obuwie: Kurtka (Zimowe), rozmiar: XXL,

Kozaki/buty zimowe, rozmiar: 40

Wyposażenie mieszkania: Kołdra 160×200

Pościel (poszwy, prześcieradło), koc, poduszka 70×80

Inne: kuchenka/płyta gazowa- Pani Lidia posiada jeden palnik elektryczny, piec typu koza.

Specjalne upominki: Ciśnieniomierz

Całe przedszkole wraz z personelem jest zaangażowane

w pomoc Pani Lidii, dlatego prosimy o wsparcie nas

w tym szczytnym celu.