LEGO® Education w naszym przedszkolu

Od września nasze przedszkole zostało wyposażone  w pracownię klocków edukacyjnych LEGO® Education, które zakupiła Gmina Wilkowice.

Na warsztatach prowadzonych  29 i 30 czerwca nauczycielki dowiedziały się, jak przekształcić zabawki w pomoce dydaktyczne, które rozwijają kompetencje techniczne, matematyczne, społeczne, emocjonalne i językowe. Klocki LEGO® będą ciekawym i kreatywnym dodatkiem do realizowanych w naszym przedszkolu zajęć.

Klocki edukacyjne LEGO® Education pozwalają dzieciom na zdobywanie praktycznych doświadczeń i naukę przez zabawę na każdym poziomie nauczania.

Wykorzystanie zestawów LEGO® DUPLO® w przedszkolu wszechstronnie rozwija dzieci i wspiera rozwój społeczny, emocjonalny i językowy, a kolorowe klocki zachęcają do podejmowania twórczej aktywności.

Pracownia STEAM  wprowadza w świat matematycznych pojęć, kodowania oraz rozbudza umiejętności konstrukcyjne.

Pracę przedszkolaków będziemy pokazywać w galerii zdjęć.