Spotkanie z ratownikiem w bibliotece.

W dniu 30.11.2016r tj. środa dwie grupy starszaków ,,Smerfy ” oraz ,,Żabki” zostały zaproszone na spotkanie z Panem Włodzimierzem Mołdysz ratownikiem górskim – GOPR- Grupa Beskidzka. Spotkanie zostało zorganizowane przez pracowników Biblioteki Publicznej w Wilkowicach. Podczas zajęcia dzieci dowiedziały się, czym zajmuje sie na co dzień ratownik górski, w jaki sposób niesie pomoc ludziom. Pan Włodzimierz bardzo ciekawie opowiadał o swojej pracy, a w szczególności kładł naciska aby dzieci pamiętały o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas życia codziennego, podczas różnego rodzaju zabaw wycieczek oraz wędrówek górskich. Pan Ratownik przypomniał dzieciom o podstawowych numerach alarmowych, jak również w jakich sytuacjach z nich korzystać . Dzieci miały okazję zobaczyć, jak wygląda i co zawiera apteczka ratownika. Pan Włodzimierz pokazał całe oprzyrządowanie takie jak ubranie, kask, uprząż, lina, czekan ,raki. Na sam koniec dzieci zadawały pytania na temat pracy ratownika. Po skończonym spotkaniu przedszkolaki pożegnały się śpiewając piosenki.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

Zapraszamy do odwiedzenia galerii:

Spotkanie z ratownikiem