Światowy Dzień Pluszowego Misia-nasze wrażenia!

ŚWIATOWY DZIEN PLUSZOWEGO MISIA”

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.
W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek… Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

Dzień Pluszowego Misia przypada na 25 listopada i właśnie w tym dniu przedszkolaki świętowały ze swoimi ulubionymi pluszakami. Każde dziecko przyniosło swojego ulubionego misia i podzieliło się z nami historią związaną z zabawką. Następnie zatańczyliśmy i zaśpiewaliśmy z misiami, aby później uczestniczyć w konkursie międzygrupowym dotyczącym wiadomości o wspomnianych zabawkach. Na koniec wykonaliśmy swoje pluszowe misie wykorzystując kawałek kartonu, filcu i waty. Zabawom nie był końca, co zostało uwiecznione na zdjęciach.

Zapraszamy do galerii: 

Dzien Pluszowego Misia

To Top