Kolory jesieni!

,, Kolory jesieni” – jesień to bardzo piękna pora roku, obfitująca w ciekawą paletę barw. Jesienny krajobraz zachęca nas do spacerów ,wyjść w plener czy wypraw górskich. Tematyka jesienna jest stałym elementem w życiu i pracy przedszkolaków. Dzieci poznają różnorodne dary jesieni z sadu, ogródka, parku, lasu. Jesienna aura sprzyja spacerom, na które chętnie wychodzimy z przedszkolakami, aby obserwować zmiany zachodzące w przyrodzie. Kolory jesieni oraz całe jej bogactwo – dary jesieni – są od zawsze bardzo lubianym tematem wielu prac plastycznych. Jesienne liście to wprost wymarzony temat do którego używamy farb, łącząc barwy uzyskujemy nowe niepowtarzalne odcienie, co sprawia, iż każda praca jest wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju. Chętnie wykorzystujemy dary jesieni kasztany, żołędzie, liście do tworzenia ciekawych prac przestrzennych np: ludziki, jeżyki, grzybki ,zwierzątka. Efekt końcowy każdej pracy w dużej mierze zależy od kreatywności jej twórcy. Dzieci z grupy Smerfy bardzo chętnie zbierały i przynosiły do przedszkola kasztany, żołędzie ,z których tworzyły piękne dzieła sztuki.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

Twórczość w grupie Smerfów

To Top