„NAUKA PRZEZ ZABAWĘ W GRUPIE SMERFÓW”

Zabawa jest nauką, nauka zabawą.

Im więcej zabawy, tym więcej nauki”.

Glenn Doman

Zabawa jest tym rodzajem aktywności każdego człowieka, który w najrozmaitszych formach przewija się przez całe jego życie i towarzyszy w całej jego historii. To jednocześnie najważniejszy czynnik rozwoju dziecka niezależnie od jego wieku, jeden ze sposobów uczenia się siebie i świata. Pojęcie „zabawa” oznacza każdą czynność wykonywaną dobrowolnie, dla przyjemności, bez względu na końcowy jej rezultat. Wyróżniamy następujące rodzaje zabaw: manipulacyjne, konstrukcyjne, tematyczne, dydaktyczne i ruchowe. Podstawowym warunkiem dobrej zabawy dziecka są: odpowiednie miejsce, czas, dobrze dobrane zabawki, a oprócz tego naturalne zainteresowanie i zaangażowanie. Dziecko poprzez aktywny udział w zabawach lepiej poznaje otaczającą rzeczywistość, rozwija się fizycznie i psychicznie oraz wzbogaca swoje życie emocjonalne. Cytując za A. Sawicką „Dziecko, które się bawi nie traci czasu, ale buduje i tworzy siebie poprzez różne formy działalności zabawowej”.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

Zabawy w gr. Smerfów

To Top