20160520_091935

,,Ogródek w moim pokoju’’-warsztaty

W dniach 20.05.2016 r. oraz 25.05.2016 r. we wszystkich grupach w naszym przedszkolu, odbyły się warsztaty promujące hodowle roślin ozdobnych w naszych domach pt: ,,Ogródek w moim pokoju’’. Dzieci podczas zajęć miały okazję wzbogacić swoją wiedzą na temat hodowli roślin, zaczynając od warzyw poprzez kwiaty, trawy, zioła oraz drzewa różnego gatunku. Dzieci w ciekawej dyskusji odpowiadały na wiele pytań dotyczących roślin, a jednym z nich było: ,,Po co nam są potrzebne rośliny?’. Oglądając prezentację multimedialną dzieci dowiedziały się jak można ciekawie wykorzystać zużyte lub niepotrzebne sprzęty, przedmioty, nawet elementy garderoby w celu wykonania ciekawych aranżacji ogrodowych – niekonwencjonalne donice na kwiaty i rośliny. Nasze dzieci bardzo zaangażowały się w część praktyczną warsztatów, sprawnie współpracowały z prowadzącą wykonując kolejne etapy pracy, by w końcu plastikową butelkę zamienić w ciekawą doniczkę z posadzonym w niej zbożem i maciejką. Na koniec zajęć Pani prowadząca warsztaty poinstruowała, jak należy troskliwie zająć się swoją doniczką, aby wyrosły piękne roślinki. Zajęcia były bardzo ciekawe, serdecznie za nie dziękujemy i z niecierpliwością czekamy na następne.

Koszt warsztatów został w całości pokryty z funduszy Rady Rodziców.

Zapraszmy do odwiedzenia galerii.

To Top