Smakołyki z różnych stron świata

Drogie przedszkolaki, na zakończenie tygodnia mamy dla Was smaczną niespodziankę 🙂 dziś dzień w świecie kuchni z całego świata. Pokażemy Wam kilka przykładowych dań z całego świata, a wy dziś zamienicie w kucharzy i razem z rodzicem ugotujecie coś pysznego 🙂

Na początek mapa świata z daniami, które są charakterystyczne dla danego kraju.

mapa dania swiata

a teraz zobaczcie kilka przykładowych dań, czy jedliście któreś z nich podczas wycieczek z rodzicami??

danie 1

danie 2

danie 3

danie 4

danie 5

danie 6

danie 7

danie 8

danie 9

danie 10

danie 11

danie

W niektórych krajach cała rodzina przygotowuje posiłek

praca w kuchni

Zanim przejdziecie do kuchni, spróbujcie zrobić swoja pizzę 🙂

„Włoska pizza”- ćwiczenie sprawności manualnej na karcie pracy, rysowanie ołówkiem wykropkowanego wzoru, kolorowanie. Rysujcie kształt pizzy po śladzie, łącząc kropki. Kiedy wykonacie tę część pracy, powiedzcie  z jakich produktów powstała ta pizza. A  jaką pizzę wy lubicie  najbardziej?  Na zakończenie pokolorujcie cały obrazek.

karta 58 001

A teraz nasze propozycje na wasze gotowanie z rodzicami 🙂

Indyjskie naleśniki kokosowe z bananami
Składniki: gotowe naleśniki usmażone z mlekiem kokosowym zamiast krowiego, banany, sok z cytryny, wiórki kokosowe, odrobina cukru pudru do nadzienia.
Banany należy obrać, drobno pokroić, skropić sokiem z cytryny i dołożyć odrobinę cukru pudru i wiórek. Wszystko wymieszać. Naleśniki posmarować nadzieniem i zwinąć w rulon. Przed podaniem pani kucharka może je krótko zapiec.

Włoska pizza
Składniki: gotowe podkłady oraz dowolne składniki, np. ser, kawałki szynki, sos.
Gotowy spód pizzy należy posmarować sosem i ułożyć dodatki. Pizzę przed podaniem należy upiec w kuchni tak, aby była gorąca.

Grecki deser
Składniki: jogurt naturalny, płynny miód, cynamon, migdały.
Należy włożyć do miski wszystkie składniki i wymieszać. Przelać deser do miseczek i wstawić do lodówki, by się schłodził. Przed podaniem posypać cynamonem.

Życzymy miłego gotowania, a na zakończenie zobaczcie krótki filmik o dzieciach, które niestety nie mają dostępu do tak pysznych dań. Jest to zapowiedź całego cyklu reportaży o dzieciach z różnych stron świata, w wolnej chwili pooglądajcie z rodzicami lub rodzeństwem 🙂 A my życzymy Wam miłego weekendu , no i przede wszystkim SMACZNEGO !! P.s. a może wyślecie nam zdjęcie z waszych kulinarnej przygody ??