Prezenty dla rodziców – 5 latki

Dzień dobry Kochani!

Witamy Was w kolejny niestety pochmurny dzień 🙁

Mamy jednak nadzieję, że humorki dopisują ponieważ już za parę dni będziemy obchodzić WASZE ŚWIĘTO 🙂

A dzisiaj kończymy temat dotyczący naszych kochanych rodziców 🙂

Na początek dzisiejszych zajęć zaśpiewajcie piosenkę 🙂

Jaki to kwiat? – zabawa dydaktyczna

Obejrzyjcie obrazki i spróbujcie je nazwać 🙂 Napewno niektóre znacie, a jeśli  nie to rodzice na pewno Wam podpowiedzą 🙂

aksamitki

aksamitki-warzywnik-kwiaty

bez

bez-lilak

hortensja

tulipan

Tulipa Kung Fu

róża

Nhik9kqTURBXy82MjQxMzQ2MDYwNjYyMTVlMjlhZTY1MDg3MGJkZDg4OC5qcGVnkZMFzQMgzQH0gaEwAQ

begonia

BEGONIA-STALE-KWITNACA-PURPUROWO-CZERWONA

stokrotka

f65b623fb256cdb8cb653d419c633c3b

Spróbujcie podzielić nawy kwiatów na sylaby, jednocześnie klaszcząc 🙂

„Nazwij i dotknij koloru….” – zabawa dydaktyczno-ruchowa – dzieci poruszają się swobodnie w rym piosenki „Obrazek dla mamy”.

Zadaniem dzieci jest odnalezienie  i dotknięcie przedmiotu w wypowiedzianym przez rodzica kolorze. Zabawę prowadzimy 5-6-krotnie:)

Znacie memory??

Napewno!

Wydrukujcie obrazki dwa razy wytnijcie i gra gotowa 🙂

Opera Zrzut ekranu_2020-05-29_105138_przedszkouczek.pl

„Kwiatowe memory” – zabawa dydaktyczna – nauczycielka rozkłada na dywanie kartoniki z obrazkami do spodu (po dwa takie same). Dzieci odsłaniają po dwa kartoniki w jednej rundzie. Jeśli znajdą dwa takie same kwiaty, nazywają je, zabierają i układają przed sobą. Jeśli nie, odwracają kartoniki z powrotem obrazkami do spodu i ruch wykonuje kolejne dziecko. Zabawa trwa do momentu, aż wszystkie pary obrazków będą zebrane.

Do kolejnej zabawy wykorzystajcie kwiatki z gry memory.

„Kwiaty do pary” – zabawa ruchowa –  rozrzucamy na dywanie kartoniki z kwiatami z poprzedniej zabawy. Dzieci poruszają się pomiędzy nimi w rytmie piosenki. Gdy muzyka przestanie grać stajemy przy kwiatku, podajemy jego nazwę (jeśli nie znamy, prosimy o pomoc rodziców) i wypowiadamy jego nazwę sylabami.

Do kolejnej zabawy potrzebny Wam będzie worek lub reklamówka do której Wasza mamusia lub tatuś powkładają kilka rzeczy należących do nich 🙂

„Prezent dla mamy, prezent dla taty”  Dziecko wyciąga wylosowany przedmiot, nazywa go i próbuje dopasować czy będzie on dla mamy, czy może dla taty. Następnie formułuje pełne zdanie zawierające określenia dotyczące tego przedmiotu, np.: Wybrałem dla mamy zegarek/Młotek przyda się mojemu tacie, żeby wbić gwoździe.

Następnie dzieci dzielą nazwy prezentów na sylaby i głoski wyróżniając pierwszą i ostatnią głoskę w wyrazie.

A jakich prezentów Wasi rodzice cieszą się najbardziej???

Pewnie z czasu spędzonego z Wami, wspólnego spaceru, albo pomocy w pracach domowych 🙂

Na koniec poćwiczymy i usprawnimy  trochę Wasze rączki 🙂

„Bukiet dla rodziców” –  wykonanie karty pracy –  łączmy kropki nie odrywając ołówka od kartki (jedną linią ciągłą), tak aby powstał obrazek – kolejno kolorujemy/kolorujemy według wzoru).

Opera Zrzut ekranu_2020-05-29_110200_przedszkouczek.pl