Rodzinna gimnastyka – wszystkie grupy

Kochani!

Czas żeby trochę się poruszać 🙂

Zaproście do zabawy całą rodzinkę 🙂

„Rodzinna gimnastyka” –  zestaw ćwiczeń gimnastycznych – dzieci wykonują ćwiczenia gimnastyczne zgodnie z poleceniem 🙂

„W zgodzie z rytmem” – dzieci maszerują po odwodzie koła zgodnie z muzyką „Marsz”. Gdy muzyka jest głośna spacerują na całych stopach, gdy muzyka jest cicha, dzieci spacerują na palcach

„Rodzinne sporty” – ćwiczenia duży grup mięśniowych – dzieci siadają w siadzie klęcznym, pochylają się do przodu, a ręce układają na kolanach. Na sygnał  – pstryknięcie palcem – dzieci powoli się rozprostowują (najpierw klękają, później się rozprostowują, następnie wstają i unoszą się na palcach do góry)

„Rodzinna równowaga” – ćwiczenie z elementem równowagi – dzieci zamieniają się w rodziców, a rodzic  staje się dzieckiem, które wydaje polecenia swoim rodzicom. Rodzice, czyli dzieci stają w rozsypce na dywanie, dłonie trzymają wzdłuż tułowia, a na sygnał dziecka, czyli nauczycielki unoszą je do góry. Ćwiczenie powtarzamy pięciokrotnie.

„Deser dla rodziców” – zabawa ruchowa z elementem równowagi – dzieci poruszają się po sali przy dźwiękach spokojnej muzyki. Każde z dzieci dostaje papierowy talerzyk oraz plastikowy kubeczek. Dzieci próbują z jednego końca dywanu przejść na drugi, tak aby kubeczek nie spadł na ziemię. Ćwiczenie wykonujemy czterokrotnie.

„Rodzinne odwiedziny” – zabawa ruchowa z elementami podskoku – dzieci dobierają się parami z rodzicami  i wykonujemy czynności które można robić w parach np. idziemy na spacer – maszerujemy w miejscu, gram w piłkę – naśladujemy ruch kopnięcia piłki itd.

„Rodzinny relaks” – zabawa wyciszająca – dzieci kładą się na dywanie w powolnej pozycji i swobodnie oddychają (wdech – nosem, wydech – ustami). Odpoczywamy przez 2 minuty.

Muzyka do marszu

Muzyka relaksacyjna do reszty zabaw 🙂