Opowieść ruchowa

ŚLADAMI JASIA I MAŁGOSI-opowieść ruchowa .

Drodzy rodzice na pewno znacie piękną bajkę o Jasiu i Małgosi. Opowiedzcie ją maluszkowi lub przeczytajcie jeżeli macie książkę w domu. Możecie również obejrzeć bajkę dołączoną na filmiku. Potem zachęćcie dziecko do ,, wędrówki przez las” śladami Jasia i Małgosi.

Niech dzieciak przy Waszej opowieści naśladuje trudną drogę przez las.

Jesteście w lesie . Rozglądacie się dokoła. Widzicie bardzo wysokie drzewa, małe krzaki. Są też jagody . Schylacie się po nie, wąchacie ich zapach, zajadacie ze smakiem .Są pyszne. Idziecie dalej. Przed Wami rzeka. Przeskakujecie przez nią, aby nie zamoczyć nóg .Teraz musicie się przedostać przez gęste zarośla. Krzaki są tu bardzo niskie, trudno jest przejść. Kucacie i idziecie nisko, aby nie zaczepić głową o gałęzie. Przed Wami wysoka trawa i paprocie. Podnosicie wysoko nogi, stawiacie duże kroki. Uważacie żeby się nie zaplątać. Nareszcie prosta droga . Można podskakiwać i biegać . Uwaga las znowu staje się bardziej gęsty. Idziecie powoli . Gałęzie wiszą bardzo nisko, trzeba się pochylić. Gałęzie są tuż nad ziemią, musicie się położyć i przeczołgać pod nimi. To trudna droga , ale bardzo dobrze sobie radzicie. Jeszcze chwila a będzie można wstać .Tak gałęzie za Wami. Przed Wami piękna polana leśna , można tu usiąść , odpocząć, wystawić buzię do słońca, zamknąć oczy i posłuchać odgłosów lasu.