Zabawy z teatr

Jedną z tematyk, którą realizujemy w kwietniu w naszym przedszkolu jest zabawa  w teatr, zapraszamy Was do tej twórczości. W zabawach tych dziecko może być widzem, ale także aktorem. Rozwijajmy kreatywność oraz twórczość dziecka. A oto nasza propozycja:

DOMOWY TEATRZYK  Z WYKORZYSTANIEM ZNANYCH I ULUBIONYCH  BAJECZEK.

Bajki i opowiadania to przekaz mądrości wielu pokoleń . Dzieci uwielbiają obcować z fantastyką baśniową .Dorosły może wykorzystać ulubione bajeczki dzieci, które znajdują się w każdym domu do zabaw w teatrzyk .Rodzic i dziecko mogą wspólnie wykonać proste kukiełki oraz scenę . Możemy wykorzystać znane bajeczki np.” Czerwony Kapturek”, ” Kot w butach „itp.

Jak wykonać kukiełki:

Materiały: klej , tkaniny lub papier , guziki , markery, patyczki do szaszłyków, resztki włóczek.

Wykonanie „ dorosły wycina prostokąty z  tkaniny lub papieru, z tyłu nakleja patyczek do szaszłyków. Doklejamy elementy z włóczki, papieru, guzików, ozdabiamy markerami. Wszystko zależy od pomysłu rodziców i malucha. Tak przygotowujemy postaci np. Czerwonego Kapturka, wilka, babci itd.

Jak wykonać scenę :

Materiały :pudełko kartonowe , obrazki do dekoracji, sznurki, tkaniny, lampka.

Wykonanie : otwieramy duże kartonowe pudło i wycinamy w nim dziurę .Na tylnej ściance pudełka naklejamy dekoracje .Możemy je narysować na arkuszach papieru wspólnie z dzieckiem. Z wykorzystaniem tkanin  i sznurka wykonujemy kurtynę. Całą scenę oświetlamy za pomocą  lampki.

Teatrzyk i kukiełki gotowe, można rozpocząć zabawę, najpierw dorosły dla dziecka, potem wspólnie z maluchem możemy wykonać przedstawienie dla wszystkich domowników.