Zabawy matematyczna z kolorową gąsienicą!

Dziś mamy dla Was niezwykłą grę – grę w kolorowanie wesołej gąsienicy. Idealną dla wszystkich dzieci, które lubią kolorować, ale nie tylko, bo to kreatywna gra, do której możesz użyć kredek, farbek, plasteliny czy bibuły. Wszystko po to żeby stworzyć niepowtarzalną gąsienicę.

gra-w-kolorowanie-gasienica-dodruku1

Żeby grać w wesołą gąsienicę wystarczy wydrukować kreatywny szablon, który możecie pobrać na dole wpisu. Potrzebna będzie standardowa kostka do gry i kredki do kolorowania lub inne przybory takie jak farbki czy klej, jeśli chcecie ozdobić ją inaczej.

Zasady są bardzo proste. Rzucamy kostką i kolorujemy kolejne kółka gąsienicy, według schematu na dole kolorowanki. Możecie grać całą rodziną, albo każdy może kolorować własną gąsienicę. Jedno jest pewne za każdym razem powstanie zupełnie nowa gąsienica.

gra-w-kolorowanie-gasienica-dodruku2

To idealna zabawa nawet dla najmłodszych dzieci. Ma w sobie duża zaletę, bo za każdym razem możecie w nią grać na różne sposoby. Łączy kolorowanie, z nauką kolorów, liczeniem i dobrą zabawą. To kto gra z nami w gąsienice? Jestem ciekawa jak będą wyglądały Wasze kreatywne gąsienice. I który sposób na jej stworzenie wybierzecie! 🙂

gra-w-kolorowanie-gasienica-lecibocianpl